You can change this website language: English

ба кайд гирифтан

диван


навиштани харфхои як алифбо бо харфхои алифбои дигар: [divàn]

Кисми суханрони: Существительное
Чинс: Мужской
Адад.: Единственное

Падежи


Падеж  Единственное число  Множественное число
Именительный диван диваны
Родительный дивана диванов
Дательный дивану диванам
Винительный диван диваны
Творительный диваном диванами
Предложный о диване о диванах




Шумо метавонед мактабхои руси ва муаллимони забони русиро пайдо намоед.:


Тарчума
Тарчума (ru-tg)
Танхо нафароне, ки сабт шудаанд, метавонад аз ин фукнсия истифода кунанд.